ccq1ccq2ccq3
ccq4

Projects

muzyka rozrywkowaMuzyka rozrywkowa

Czysta przyjemność. Muzyka najwyższej próby, która porwie serce każdego słuchacza, nie tylko doświadczonego melomana.

klasykaKlasyka

Twórczość, na której ?zbudowany? został zespół. Szeroki wachlarz stylistyczny, od Bacha, przez Mozarta, Mendelssohna, Bartóka, Gershwina, aż po muzykę XXI wieku. Zawsze z najwyższą dbałością zarówno o najdrobniejsze detale partytury jak i siłę oraz głębię przekazu.

bialy sladBiały ślad

Film Adama Krzeptowskiego z 1932 roku, który otrzymał wyróżnienie za zdjęcia na festiwalu filmowym w Wenecji, z muzyką Macieja Jabłońskiego, wykonywaną ?na żywo? przez CCQ z warstwą elektroniczną.

mozartMozart

Niezwykła podróż po świecie muzyki największego z mistrzów. Wiedząc, że Mozart (zwłaszcza pod koniec życia) wykazywał ogromne zainteresowanie klarnetem, zespół CCQ składa mu hołd wykonując program złożony wyłącznie z jego utworów.

obrazki ze szczytow

Obrazki ze szczytów

Zainspirowana arcydziełem Modesta Mussorgskiego obszerna suita, która łączy w sobie tematy zaczerpnięte z literatury symfonicznej największego ?kalibru? (m.in. Mahler, Strawiński, Mussorgski, Villa-Lobos), podane jednak przez kompozytora Sebastiana Perłowskiego w ?smakowitym, jazzowym sosie?. Wykonywana jest przez dziesięcioosobowy zespół, czyli CCQ & Friends.

Do współpracy zaproszeni zostali: Joanna Słowińska ? śpiew, Przemek Sokół ? trąbka, Jacek Hołubowski ? akordeon, Seb Bernatowicz ? fortepian, Józef Michalik ? kontrabas, Sławomir Berny ? perkusja.

harnasie kameralnieHarnasie: kameralnie

Słynne ?Harnasie? Karola Szymanowskiego, ale w opracowaniu na kwartet klarnetowy (CCQ), kwartet smyczkowy, kontrabas i perkusję. Świeże spojrzenie na utwór, który przyniósł Szymanowskiemu międzynarodową sławę.

koncerty edukacyjneKoncerty edukacyjne

Czymże byliby muzycy, gdyby nie miał ich kto słuchać? Czymże byliby słuchacze, gdyby nie było muzyków? Wreszcie: czymże byłby koncert CCQ, gdyby słuchacze nie wiedzieli nic o tym wspaniałym instrumencie, jakim jest klarnet? Podczas koncertów edukacyjnych CCQ zespół, wraz z wykwalifikowanym konferansjerem, dosłownie ?zarażają? publiczność w każdym wieku zarówno muzyką wielu gatunków (nie tylko klasyka), jak i pozwalają odkryć klarnet jako instrument o nieprzebranych możliwościach. Interaktywna zabawa połączona z edukacją opartą na doświadczeniu. Wystarczy przyjść?